Kto jest kim?

Anna Żakiewicz

Anna Żakiewicz

na zdjęciu: wykład Petersburskie przygody Witkacego, Teatr Narodowy w Warszawie, Scena na Wierzbowej, 22.01.2005

Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim w 1983 r., doktorat w IS PAN w 2007 (na podstawie pracy Młodzieńcza twórczość Stanisława Ignacego Witkiewicza 1900-1914 napisanej pod kierunkiem prof. dr hab. Wiesława Juszczaka).

Więcej...

Anna Manicka

Anna Manicka

na zdjęciu: Z Sęsualnym Ostronosem, rysunek Ryszarda Grzyba na ścianie w Gabinecie Grafiki i Rysunków Współczesnych

Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim w 1988 r. oraz Podyplomowe Studium Muzealnicze w 1997. Od 1989 pracuje w Gabinecie Grafiki i Rysunków Współczesnych, od 2003 jako kustosz. Zajmuje się sztuką XX i XXI w. W 2009 roku obroniła pracę doktorską w IS PAN pod kierunkiem dr hab. Joanny Sosnowskiej nt. twórczości Bronisława Wojciecha Linkego (1906–1962).

Więcej...

Joanna Kordjak-Piotrowska

Joanna Kordjak-Piotrowska

na zdjęciu: na tle malowidła Kochane Anioły Marka Jaromskiego na ścianie Gabinetu Grafiki i Rysunków Współczesnych

Ukończyła historię sztuki na Uniwersytecie Warszawskim w 2003 r. W Gabinecie Grafiki i Rysunków Współczesnych pracuje od 2002, od 2006 jako starszy asystent. Zajmuje się sztuką XX i XXI w., szczególnie twórczością Andrzeja Wróblewskiego, któremu poświęcona jest jej praca doktorska przygotowywana pod kierunkiem dr hab. Joanny Sosnowskiej oraz fotografią.

Więcej...

Lidia Klein

Lidia Klein

W 2007 r. ukończyła studia w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego pisząc pracę o architektonicznej twórczości Jarosława Kozakiewicza. Pod kierunkiem prof. Waldemara Baraniewskiego przygotowuje doktorat poświęcony metaforom biologicznym we współczesnej architekturze.

Więcej...

Teresa Tworek

Teresa Tworek

na zdjęciu: przy pracy w Gabinecie Grafiki i Rysunków Współczesnych

W MNW pracuje od 1990 r., w Gabinecie Grafiki i Rysunków Współczesnych od 1994 – jako starszy laborant. Zajmuje się przygotowaniem technicznym obiektów na wystawy – zarówno w MNW, jak i poza nim.

Więcej...